Leszek Jung
dr n. med.
Kariera
Leszek Jung dyplom lekarza medycyny otrzymał w 1977 roku.
Jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie, którą ukończył z wyróżnieniem. Pracę zawodową rozpoczął w 1977 roku rocznym stażem podyplomowym w ZOZ Warszawa Południe w Szpitalu Grochowskim. Pięć lat później zdobył specjalizację I stopnia z ortopedii i traumatologii.
W roku 1978 został zatrudniony na stanowisku asystenta w Instytucie Reumatologii w Warszawie, w Klinice Reumoortopedii, gdzie był uczniem doc. dr Sylwestra Jakubowskiego. W kolejnych latach otrzymywał stopnie starszego asystenta, a następnie adiunkta. Kolejnym krokiem w zawodowej karierze była nominacja na stanowisko zastępcy kierownika Kliniki.
W latach 1982/83 na sześć miesięcy wyjechał do Finlandii, gdzie pracował na stanowisku asystenta w Heinola Rheumatism Foundation Hospital. W tej Mekce" reumoortopedii, a za nią uznaje się fiński ośrodek, wiedzę czerpał przede wszystkim od doc. dr Pauli Raunio i prof. dr Martti Hammalainen.
W 1984 roku ukończył specjalizację II stopnia z ortopedii i traumatologii narządów ruchu.
W roku 1984 i 1986 odbył sześciotygodniowe staże w Zurychu w klinice Schulthess pod kierunkiem światowej sławy prof. dr Norberta Gschwenda.
W 1990 roku z wyróżnieniem obronił pracę doktorską w Instytucie Reumatologii w Warszawie.
W 1992 roku w ambasadzie USA nostryfikował dyplom lekarski. Rok później w Filadelfii pomyślnie zdał egzamin licencyjny FLEX.
W 1993 roku wyjechał na dwa lata rezydentury ortopedycznej do USA, gdzie w Temple University Philadelphia pracował u boku prof. dr Michaela Clancy i prof. dr Johna W. Lachmana (emeritus chairman).
Od 2007 do 2019 roku był Ordynatorem Oddziału Reumoortopedii i Chirurgii Kręgosłupa CKR. Od marca 2019 Konsultant Reumoortopedii w oddziale ortopedii i chirurgii kręgosłupa CKR.
Doświadczenie w reumoortopedii zdobywał w najlepszych klinikach w Europie u boku wybitnych specjalistów. Ukończył liczne szkolenia i kursy zawodowe, między innymi w USA (Chicago, Tampa), w Austrii (Wiedeń, Stolzalpe), Finlandii (Heinola, Oulu), Szwajcarii (Zurych), Francji (Paryż) oraz w licznych ośrodkach ortopedycznych w Polsce.
Jest autorem blisko 40 publikacji w czasopismach medycznych krajowych i zagranicznych.
Praktyka lekarska
- operacje rekonstrukcyjne stawów biodrowych z użyciem endoprotez,
- operacje rekonstrukcyjne kolan z użyciem endoprotez,
- reumoortopedia - operacje profilaktyczne, korekcyjne i rekonstrukcyjne stawów łokciowych, nadgarstków i drobnych stawów rąk, stawów biodrowych, kolanowych, skokowych i stóp u chorych na rzs i inne choroby zapalne stawów są jego głównymi zainteresowaniami zawodowymi.